Producenci

Niemieckie proszki do prania - sklep internetowy

Zdecydowana większość Polaków uważa, że oryginalne niemieckie proszki do prania są znacznie lepsze niż te same produkowane na rynek polski. To właśnie z tego powodu już ponad 20% polskich konsumentów regularnie kupuje niemieckie środki czystości, zwłaszcza proszki do prania.

Najpopularniejsze niemieckie proszki do prania (Ariel, Wizir, Persil, Waschkonig) przeznaczone na rynek niemiecki i polski mogą różnić się w znaczący sposób. Skład podawany na opakowaniach nie potwierdza tej różnicy, a więc producentom nie można nic zarzucić jednak przyjęło się, że niemieckie produkty piorą lepiej.

Proszki do prania z Niemiec - czy są lepsze?

Różnice potwierdzają jednak wyniki badań prowadzone przez organizacje konsumenckie i laboratoria biotechnologiczne. Proszki do prania różnią się nie tylko wielkością granulatu, ale przede wszystkim zawartością anionowych związków powierzchniowo czynnych, które mają decydujący wpływ na skuteczność prania. W proszkach niemieckich jest ich 15-30%, natomiast w polskich tylko 5-15%. podobne dysproporcje występują w przypadku związków niejonowych. Proszki niemieckie zawierają ich 5-15%, natomiast polskie mniej niż 5%.

O skuteczności takiej formuły najlepiej świadczy fakt, że nawet niemieckie proszki do prania z niższej półki, mniej znanych producentów, są bardziej skuteczne, niż proszki produkowane na rynek polski, nawet te z najwyższej półki.

Niemieckie proszki do prania, podobnie jak inne środki czystości, to przede wszystkim koncentraty, dzięki temu są znacznie wydajniejsze.

Jak wybrać proszek do prania?

Wybierając proszek do prania, należy przede wszystkim kierować się własnymi potrzebami oraz właściwościami proszku. Bogata oferta sprawia, że nie ma z tym większych problemów.

Do prania ubranek dla dzieci najlepsze będą proszki Lovela. Ich formuła została opracowana z myślą o szczególnie delikatnej skórze noworodków i niemowląt. To proszki przeznaczone także do prania ubrań osób cierpiących na alergie lub inne schorzenia dermatologiczne.

Do codziennego stosowania konsumenci mają do wyboru trzy rodzaje niemieckich proszków do prania:

- do ubrań kolorowych,
- do odzieży białej i jasnej,
- uniwersalne.

Dopasowanie proszku do rodzaju pranej odzieży jest bardzo ważne, ponieważ przedłuża jej żywotność. Niemieckie proszki do prania odzieży kolorowej sprawiają, że kolory przez długi czas są intensywne i nie blakną, jednocześnie usuwają wszelkie zabrudzenia.

Proszki przeznaczone do prania odzieży jasnej i białej zawierają specjalny wybielacz optyczny (nie zawierają go proszki na rynek polski), który sprawia, że ubrania nie żółkną a biel jest idealna.

Nie zawsze udaje się zgromadzić odpowiednią ilość prania w danej kategorii, dla tych osób przeznaczony jest proszek uniwersalny. Korzystają z niego również osoby, które nie mają zwyczaju segregowania prania. Skuteczność proszku ograniczona jest tylko do odplamiania i odświeżania odzieży.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo nie tylko niemieckie proszki do prania, ale także płyny do prania, płyny do płukania.

Wszystkie zamówienia realizujemy na bieżąco, zapewnia to bardzo szybką dostawę pod wskazany adres.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl